چگونه جامعه‌ای شاد داشته باشیم؟

بر اساس مطالعات و پژوهش‌های بیشمار در سراسر جهان بیگمان باید پذیرفت که شادی و غم در زندگی اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و سیاسی انسانها، تأثیرات عمده ای دارد و چه بسا که بسیاری از کشورها در راه افزایش شادی همگانی و فردی در کشور خود برنامه ریزی های دقیقی انجام می دهند.
از جوانان کره شمالی چه می دانیم؟

از جوانان کره شمالی چه می دانیم؟

استاد موسسه مرکزی مطالعات کره ای کیم هیوک دیدگاه خود را از روند اصلی فرهنگی کره شمالی در مصاحبه با Sputnik در میان گذاشت. او متولد کره شمالی و در اواسط دهه 90 میلادی به جنوب فرار کرد. قبل از اینکه دانشمند شود، او فرصت داشت که به عنوان یک فروشنده مواد غذایی، مکانیک خودرو و کارشناسی ارشد کامپیوتر کار کند.
نقش اسراییل در مناقشۀ میان هند و پاکستان چیست؟

نقش اسراییل در مناقشۀ میان هند و پاکستان چیست؟

اما چندین تن از تحلیلگران هندی هشدار داده‌اند که صهیونیسم دست راست افراطی و ملی‌گرایی دست راستی تحت رهبری مودی، نباید سنگ بنای رابطه میان دو کشوری قرار گیرند که هر دو - به طرقی متفاوت- با امپراطوری بریتانیا مبارزه کرده‌اند.

علیرضا افتخاری انتقاد کرد

خواننده صاحب نام موسیقی ایرانی با انتشار نوشته ای ضمن انتقاد از اقدام موسسه برگزارکننده ویژه برنامه «شبِ مهر» در تبلیغات شهری، اعلام کرد که در این برنامه شرکت نمی کند.

دورهمی تذکر گرفت

عضو مجمع نمایندگان اهل سنت مجلس گفت: اخراج ناظر پخش و تذکر به عوامل این برنامه دورهمی نشان از نگاه منطقی صدا و سیما به مسائل کشور دارد.

امیر تتلو به دادسرا فراخوانده شد

امیرحسین مقصودلو معروف به امیر تتلو با احضاریه شعبه دوم بازپرسی دادسرای فرهنگ و رسانه باید خود را به این نهاد معرفی کند.

«هری پاتر» ۳۰مرداد منتشر می‌شود

ترجمه ویدا اسلامیه از عنوان جدید مجموعه هری پاتر نوشته جی.کی. رولینگ به زودی توسط انتشارات کتابسرای تندیس منتشر و راهی بازار نشر می‌شود.

ورزشی-قسمت اول

فروش خیره‌کننده یک انیمیشن

فروش جهانی انیمیشن «در جستجوی دُری» محصول استودیوی پیکسار و کمپانی دیزنی از مرز 900 میلیون دلار عبور کرد.

لئوناردو دی‌کاپریو چطور به اولین نقشش رسید؟

لئوناردو دی کاپریو با بازی در فیلم «رومئو و ژولیت» راه موفقیت و شهرت را به سرعت طی کرد، اما او چگونه این نقش را به دست آورد؟

ترسی که قاچاقچیان به جان سینما انداخته‌اند

«اژدها وارد می‌شود» به کارگردانی مانی حقیقی به فاصله چهار ماه از شروع اکران وارد شبکه نمایش خانگی شد تا بیش از پیش جدیت تهدید عرضه نسخه‌های قاچاق روشن شود.

اجتماعی

چگونه با افرادی که از آن‌ها خوشمان نمی‌آید، رفتار کنیم؟

واقعیت این است که قرار نیست شما هر فردی که به نوعی با زندگی تان در ارتباط است را دوست داشته باشید. اولین قدم برای این که بتوانید آدم‌های زندگی تان را آنطور که هستند قبول کنید این است که بپذیرید شما قرار نیست با آن‌ها زندگی کنید.

۷ روش آسان برای مدیریت زمان

شما بهتر از هرکسی خودتان را می‌شناسید. بدن هرکسی به میزان مشخص و مناسبی از خواب و استراحت نیاز دارد. حتی پاداش انجام دادن بخشی از لیست کارها می‌تواند مدت معینی استراحت باشد. به هر حال شما به خاطر نیازهای طبیعی بدن‌تان نیاز به استراحت دارید. پس بهتر است با تخصیص دادن زمان مناسب و مشخص این بازه‌ی زمانی را به دلیلی برای بهبود توانایی و کارایی‌تان تبدیل کنید.

خاشقجی تنها قربانی نبود

عربستان سعودی در تعقیب مخالفان خود فراتر از مرز‌های این کشور تاریخی طولانی دارد. اما با قدرت گرفتن شاهزاده محمد بن سلمان از سال ۲۰۱۷ سرکوب مخالفان شدت بیشتری گرفته است. بن سلمان شاهزاده محمد بن نایف را بر عملکرد سرویس‌های امنیتی نظارت می‌کرد، کنار گذاشت؛ و بعد از آن دستگیری روحانیون، روشنفکران و فعالین و شهروندانی که در شبکه‌های اجتماعی پیام‌هایی در مخالف با سیاست‌های حکومت پست می‌کردند و تهدیدی علیه حکومت عربستان شناخته می‌شدند، افزایش یافت.

نوروز ؛ شادمانی با رنگین کمانی از اقوام ایرانی

انسان امروز در جست‌و‌جوی رهایی از تنهایی است. با کم شدن تعداد اعضای خانواده‌ها و افزایش سن افراد، انسان‌ها در جوامع مدرن تنهایی را بیشتر احساس می‌کنند. نوروز بهانه‌ای برای جویا شدن حال یکدیگر و سبب نزدیکی اعضای خانواده‌ها به یکدیگر است.

اقتصادی-بخش اول

نمایش

این تئاتر را ایستاده ببیند!

سعید بهنام خانیکی گفت: تماشاگر نمایش ما تماشاگری فعال است که در طول اجرای نمایش همراه با گروه حرکت می‌کند و به صورت ایستاده، نظاره‌گر نمایش است.

خوشبختی‌های کوچک سوسک شدن

نمایش "خوشبختی‌های کوچک سوسک شدن" به کارگردانی آزاده انصاری به دلیل عدم امکان تمدید،سه روز پایانی هفته آخر ،اجرای‌های ویژه خواهد داشت.

اسلایدر تصاویر

نمایشگاه عکسی به نفع قربانیان اسیدپاشى

نمایشگاه عکسی به نفع قربانیان اسیدپاشى

نمایشگاه عکس فیلم سینمایی «لانتوری» از 25 مردادماه در گالری بهار خانه هنرمندان ایران کار خود را آغاز کرد و تا یکم شهریور برپاست. در این نمایشگاه حدود 25 عکس‌ از فیلم سینمایى «لانتورى» به نفع قربانیان اسیدپاشى به نمایش درآمده است.
  • ۱۷°
  • ۶°