اندیشمندی که در اواخر عمرش به شیراز سفر کرد

"امانوئل والرشتاین" نظریه پرداز معروف روابط بین‌الملل درگذشت

امانوئل والرشتاین، نظریه پرداز معروف روابط بین‌الملل در سن ۸۹ سالگی درگذشت.، والرشتاین رییس اسبق انجمن بین‌المللی جامعه شناسی از نهم تا 16 اسفند سال 92 برای برگزاری برخی نشست‌ها و بازدید از آثار تاریخی و فرهنگی کشور از جمله اصفهان و شیراز در ایران ، سفر به ایران را آغاز کرد و نشستهایی علمی نیز در این دانشگاه‌ها داشت.
از جوانان کره شمالی چه می دانیم؟

از جوانان کره شمالی چه می دانیم؟

استاد موسسه مرکزی مطالعات کره ای کیم هیوک دیدگاه خود را از روند اصلی فرهنگی کره شمالی در مصاحبه با Sputnik در میان گذاشت. او متولد کره شمالی و در اواسط دهه 90 میلادی به جنوب فرار کرد. قبل از اینکه دانشمند شود، او فرصت داشت که به عنوان یک فروشنده مواد غذایی، مکانیک خودرو و کارشناسی ارشد کامپیوتر کار کند.
نقش اسراییل در مناقشۀ میان هند و پاکستان چیست؟

نقش اسراییل در مناقشۀ میان هند و پاکستان چیست؟

اما چندین تن از تحلیلگران هندی هشدار داده‌اند که صهیونیسم دست راست افراطی و ملی‌گرایی دست راستی تحت رهبری مودی، نباید سنگ بنای رابطه میان دو کشوری قرار گیرند که هر دو - به طرقی متفاوت- با امپراطوری بریتانیا مبارزه کرده‌اند.

ژاپن نام دوره جدید امپراتوری‌ را اعلام کرد

امپراتور در ژاپن هیچ قدرت سیاسی ندارد و سمتی کاملا تشریفاتی است. تحلیف رئیس دولت، اعلام رسمی قوانین جدید، و استقبال از مقامات حکومتی خارجی از جمله وظایف امپراتور است. مقام پادشاه ژاپن با مذهب شینتو پیوند دارد و امپراطور هنوز مراسم مذهبی را انجام می دهد.

علیرضا افتخاری انتقاد کرد

خواننده صاحب نام موسیقی ایرانی با انتشار نوشته ای ضمن انتقاد از اقدام موسسه برگزارکننده ویژه برنامه «شبِ مهر» در تبلیغات شهری، اعلام کرد که در این برنامه شرکت نمی کند.

دورهمی تذکر گرفت

عضو مجمع نمایندگان اهل سنت مجلس گفت: اخراج ناظر پخش و تذکر به عوامل این برنامه دورهمی نشان از نگاه منطقی صدا و سیما به مسائل کشور دارد.

امیر تتلو به دادسرا فراخوانده شد

امیرحسین مقصودلو معروف به امیر تتلو با احضاریه شعبه دوم بازپرسی دادسرای فرهنگ و رسانه باید خود را به این نهاد معرفی کند.

«هری پاتر» ۳۰مرداد منتشر می‌شود

ترجمه ویدا اسلامیه از عنوان جدید مجموعه هری پاتر نوشته جی.کی. رولینگ به زودی توسط انتشارات کتابسرای تندیس منتشر و راهی بازار نشر می‌شود.

ورزشی-قسمت اول

فروش خیره‌کننده یک انیمیشن

فروش جهانی انیمیشن «در جستجوی دُری» محصول استودیوی پیکسار و کمپانی دیزنی از مرز 900 میلیون دلار عبور کرد.

لئوناردو دی‌کاپریو چطور به اولین نقشش رسید؟

لئوناردو دی کاپریو با بازی در فیلم «رومئو و ژولیت» راه موفقیت و شهرت را به سرعت طی کرد، اما او چگونه این نقش را به دست آورد؟

ترسی که قاچاقچیان به جان سینما انداخته‌اند

«اژدها وارد می‌شود» به کارگردانی مانی حقیقی به فاصله چهار ماه از شروع اکران وارد شبکه نمایش خانگی شد تا بیش از پیش جدیت تهدید عرضه نسخه‌های قاچاق روشن شود.

اجتماعی

چگونه اهداف سال نو را عملی کنیم؟

روش‌های علمی رسیدن به آرزوها چیست؟ آیا برای سال جدید اهداف جدید تعیین کرده‌اید؟ مراقب باشید: بیش از نیمی از آن‌ها میسر نمی‌شوند. اما امسال می‌تواند متفاوت باشد. در اینجا به نحوه تعیین اهداف درست برای بهبود زندگی‌تان می‌پردازیم و برنامه‌ای برای رسیدن به آن‌ها ارائه می‌دهیم.

قتل خاشقجی؛ پرداخت غرامت به فرزندان مقتول از سوی ریاض

صلاح فرزند بزرگ خاشقجی تصمیم دارد که در عربستان سعودی زندگی کند در حالی که سه فرزند دیگر خاشقجی که در ایالات متحده آمریکا زندگی می کنند، قصد دارند خانه‌هایشان را بفروشند.

آمادگی کرملین برای دور جدید روابط با آمریکا

ویلیام بار، دادستان کل آمریکا، روز یکشنبه ۲۴ مارس در نامه‌ای که به کنگره آمریکا فرستاد اعلام کرد بر اساس گزارش بازرس رابرت مولر اسناد و شواهد تبانی میان دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری آمریکا و همکارانش در جریان برگزاری انتخابات ریاست‌جهوری سال ۲۰۱۶ در این کشور با روسیه به دست نیامده است.

چگونه با افرادی که از آن‌ها خوشمان نمی‌آید، رفتار کنیم؟

واقعیت این است که قرار نیست شما هر فردی که به نوعی با زندگی تان در ارتباط است را دوست داشته باشید. اولین قدم برای این که بتوانید آدم‌های زندگی تان را آنطور که هستند قبول کنید این است که بپذیرید شما قرار نیست با آن‌ها زندگی کنید.

اقتصادی-بخش اول

نمایش

این تئاتر را ایستاده ببیند!

سعید بهنام خانیکی گفت: تماشاگر نمایش ما تماشاگری فعال است که در طول اجرای نمایش همراه با گروه حرکت می‌کند و به صورت ایستاده، نظاره‌گر نمایش است.

خوشبختی‌های کوچک سوسک شدن

نمایش "خوشبختی‌های کوچک سوسک شدن" به کارگردانی آزاده انصاری به دلیل عدم امکان تمدید،سه روز پایانی هفته آخر ،اجرای‌های ویژه خواهد داشت.

اسلایدر تصاویر

نمایشگاه عکسی به نفع قربانیان اسیدپاشى

نمایشگاه عکسی به نفع قربانیان اسیدپاشى

نمایشگاه عکس فیلم سینمایی «لانتوری» از 25 مردادماه در گالری بهار خانه هنرمندان ایران کار خود را آغاز کرد و تا یکم شهریور برپاست. در این نمایشگاه حدود 25 عکس‌ از فیلم سینمایى «لانتورى» به نفع قربانیان اسیدپاشى به نمایش درآمده است.
  • ۳۵°
  • ۲۲°