کد خبر: ۳۱۷۹
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۲
گریه های مربی برای تیم ریشه دار لیگ برتر
به گزارش "ورزش سه"، تراکتوری ها که در بازی های این فصل به دنبال قهرمانی در لیگ هستند در هفتمین دیدار خود نیز توانستند با حداکثر قوا در میدان حاضر شوند و در نهایت به بردی پرگل دست پیدا کنند. آنها در این بازی که در قائمشهر برگزار می شد توانستند 4 بار دروازه حریف سخت کوش خود را باز کنند و در نهایت به صدر جدول رده بندی برسند.


هفته هفتم لیگ برتر؛ دوشنبه: 98/07/29 ؛ ساعت 15:30
استادیوم: شهید وطنی قائم‌شهر/ تماشاگر: 8000 نفر
داور: موعود بنیادی‌فر/ کمک‌ها: حسن ظهیری و قهرمان نجفی؛ داور چهارم: بهمن عبداللهی؛ کمک داوران پشت دروازه: میثم حیدری و مجید محمدی/ ناظر داوری: حسین نجاتی.


نساجی مازندران


نیما میرزازاد
حامد شیری
مجتبی بیژن
حسن جعفری
مجتبی ممشلی
میلاد سرلک
سید محمد میری(59- محمدمهدی نظری)
علی‌اصغر عاشوری(84- امید سینگ)
رضا دهقانی
علی شجاعی
رحمان جعفری(77- محمد عباس‌زاده)
سرمربی: محمدرضا مهاجری

 


تراکتور تبریز


رشید مظاهری
محمدرضا خانزاده
ایمان سلیمی
سید احمد موسوی(78- کوین فورچونه)
میثم تیموری
مسعود شجاعی(70- اکبر ایمانی)
احسان حاج‌صفی
ویلیان میمبلا(71- رضا اسدی)
مهدی تیکدری
یوکیا سوگیتا
ساسان انصاری
سرمربی: مصطفی دنیزلی

 

 

اخطار


سید محمد میری(20) مجتبی بیژن(49) محمد عباس‌زاده(1+90) از نساجی

ویلیان میمبلا(49) سعید مهری(53) از تراکتور


لحظات حساس


دقیقه 7: ارسال تیکدری و پاس سوگیتا با ضربه سر به میمبلا رسید که شوت او در برخورد با سرلک دفع شد.
دقیقه 9: شوت نه چندان پُرقدرت جعفری خطری روی دروازه تراکتور نداشت و به بیرون رفت.

دقیقه 11: شوت فنی راه دور دهقانی به گوشه دروازه تراکتور را مظاهری در دو مرحله جمع کرد.

دقیقه 25: ارسال چیپ شجاعی و ضربه سر ممشلی از کنار دروازه تراکتور رد شد.

دقیقه 26: سرتوپ زیبا و شوت فنی حاج‌صفی پس از برخورد به شیری تبدیل به کرنر شد.

دقیقه 35: ساسان انصاری پس از حرکت در عرض، با پای چپ شوت‌زنی کرد که ضربه کم دقت او دراختیار میرزازاد قرار گرفت.

دقیقه 40: سوگیتا با حرکات تکنیکی وارد محوطه جریمه نساجی شد که شوت زمینی او را میرزازاد جمع کرد.

دقیقه 44: نساجی ضد حمله سریعی با حرکت تند و تیز شجاعی از سمت راست زمین تدارک دید که شوت بغل پای چپ او را مظاهری به زیبایی دفع کرد.

دقیقه 45: تراکتور روی حرکت احمد موسوی صاحب یک ضربه کرنر شد که ارسال میمبلا خطری روی دروازه نساجی به وجود نیاورد.

 

 

دقیقه 50: شوت راه دور تماشایی حاج‌صفی را نیما میرزازاد با واکنش خوبی راهی کرنر کرد.

دقیقه 68: ضد حمله سریع تراکتوری‌ها در سمت چپ محوطه جریمه نساجی به میمبلا رسید که شوت او را تیکدری دراختیار گرفت، اما ضربه زمینی این بازیکن را میرزازاد جمع کرد.

دقیقه 69: شوت راه دور رحمان جعفری دقت لازم را نداشت و با فاصله زیادی از دروازه تراکتور راهی اوت شد.

دقیقه 71: اشتباه میمبلا نزدیک بود کار دست تراکتور بدهد که علی شجاعی نتوانست از این موقعیت استفاده کند و ضربه بی‌دقت او از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 73: حمله جدی بازیکنان نساجی باز هم راه به جایی نبرد و شوت زمینی دهقانی را مظاهری دراختیار گرفت.

دقیقه 81: سانتر شجاعی و ضربه سر حامد شیری با فاصله کمی از روی دروازه تراکتور به اوت رفت.

دقیقه 82: پاس در عمق زیبای حاج‌صفی فرصت خوبی برای فورچونه به وجود آورد، اما سرتوپ و شوت او را میرزازاد با واکنش خوبی دفع کرد.

 

شرح گل


نساجی صفر - تراکتور 1 (دقیقه 52: ویلیان میمبلا): تراکتور در میانه زمین و در فاصله‌ای حدودا 35 متری صاحب یک ضربه ایستگاهی شد که شوت چرخشی و دیدنی میمبلا به زیبایی وارد دروازه نساجی شد.

 

نساجی صفر - تراکتور 2 (دقیقه 61: ساسان انصاری): اشتباه در خط دفاعی نساجی و پاس در عمق دیدنی سوگیتا را ساسان انصاری با ضربه بغل پای دقیق تبدیل به گل دوم تراکتور کرد.

 

نساجی صفر - تراکتور 3 (دقیقه 63: ساسان انصاری): ارسال پای چپ احسان حاج‌صفی از جناح راست محوطه جریمه نساجی را حامد شیری نتوانست دفع کند که ساسان انصاری از اشتباه او نهایت استفاده را بُرد و سومین گل تراکتور را به ثمر رساند.

 

نساجی صفر - تراکتور 4 (دقیقه 85: یوکیا سوگیتا): هافبک سامورایی تراکتور با عبور از یک مدافع نساجی تا پشت محوطه جریمه پیش رفت و با ضربه فنی استثنایی به کنج دروازه این تیم گل چهارم را به نام خود ثبت کرد.

 

بهترین بازیکن


ساسان انصاری که در این فصل نتوانسته بود گلزنی کند و یک پنالتی نیز در لیگ نوزدهم هدر داده بود، امروز طلسم‌شکنی کرد و با نمایش درخشان برابر نساجی توانست دو گل بزند تا نقش پُررنگی در برتری تیمش ایفا کند؛ او با فرصت‌طلبی و ضربات دقیق دروازه نساجی را باز کرد و دو موقعیت خطرناک نیز به وجود آورد.


اما نباید از نمایش فوق‌العاده رشید مظاهری نیز در این مسابقه چشم‌پوشی کرد؛ دروازه‌بانی که با واکنش‌های خوب و خروج‌های به موقع مانع از گلزنی بازیکنان نساجی شد و توانست برای هفتمین بازی پیاپی در این فصل کلین‌شیت کند.

 


اتفاق ویژه :

 

تماشاگران خشمگین تیم نساجی که از شکست سنگین تیم خود بسیار عصبانی بودند  به شدت رضا مهاجری و تیم نساجی را مورد تشویق قرار دادند تا مشخص شود آنها از نحوه بازی تیم خود با این امکانات و توان مالی راضی هستند و فقط یکی از مالکان این تیم را مقصر اصلی شکست می دانند‌.


در حاشیه


* محمدرضا خانزاده بعد از پشت سر گذاشتن دوران مصدومیت مجددا به ترکیب تراکتور بازگشته است.
* سید احمد موسوی که بیشتر به‌عنوان بازیکن جانشین وارد بازی می‌شد، پس از عملکرد موفق در دیدار جام حذفی مقابل پاس همدان، امروز برای نخستین بار در رقابت‌های لیگ برتر در ترکیب تراکتور حضور دارد.

 


* یوکیا سوگیتا مجددا به ترکیب تراکتور بازگشته و جانشین اشکان دژاگه شده است.
* محمد عباس‌زاده، کاپیتان نساجی برخلاف دیدارهای اخیرشان امروز در ترکیب ابتدایی برابر تراکتور قرار نگرفته است.

* میری، هافبک نساجی در دقیقه 20 به خاطر پرتاب کفش و اعتراض به داوری کارت زرد گرفت.
* جمعی از تماشاگران تراکتور تا قائم‌شهر آمدند و به شدت مشغول تشویق این تیم هستند.

* علی شجاعی که در دیدارهای قبل نساجی نیز با بازیکنان حریف درگیر شده بود، امروز هم چندین برخورد با مسعود شجاعی داشت و در دقایق پایانی نیمه اول اعتقاد داشت که کاپیتان تراکتور به او ضربه‌ای زده و باید اخطار بگیرد.
* بازی در لحظات پایانی نیمه اول به دلیل اعتراض تعدادی از بازیکنان نساجی به خاطر خطا روی شجاعی متوقف شده بود.


سابقه تاریخی نساجی مازندران 

باشگاه فوتبال نساجی مازندران یک باشگاه فوتبال ایرانی است که در شهر قائمشهر، استان مازندران قرار دارد.نساجی در سال ۱۳۳۸ خورشیدی تاسیس شد و قدیمی ترین باشگاه فوتبالی سه استان شمالی کشور و یکی از قدیمیترین تیم های زنده کشور است. 

تاریخچه

تیم فوتبال نساجی مازندران در لیگ‌های جام قدس ۱۳۶۸ و جام آزادگان در سال‌های ۱۳۷۰, ۱۳۷۱, ۱۳۷۲, ۱۳۷۳ حضور داشته و همواره از تیم‌های شهرستانی مدعی این رقابت‌ها محسوب می‌گشته است به طوری که گرفتن امتیاز از بازیهای خانگی نساجی مازندران برای حریفان نساجی حتی پرسپولیس و استقلال کاری سخت و ناشدنی بود. این تیم پس از سقوط کارخانجات نساجی همواره با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می‌کرد و حتی واگذاری آن به بخش خصوصی هم نتوانست از مشکلات کمرشکن این تیم بکاهد. مشکلات این تیم ادامه داشت تا این که در سال ۱۳۸۷ با خلع ید قانونی مدیرعامل و مالک آن از سوی دولت و واگذاری آن به هیئت تربیت بدنی شهرستان قائمشهر با مبلغ ۶۰۰ میلیون تومان و تقبل کردن تمام بدهی‌های این تیم به مهدی پرهام مدیرعامل شرکت پولادین سازه جهان فروخته شد. پرهام نیز بعد از بدقولی‌های پیاپی مسئولان سیاسی و ورزشی استان مازندران بعد از ۸ سال تیمداری در لیگ دسته اول، در تعطیلات نیم فصل سال ۱۳۹۵ سهام باشگاه را به فرهاد صنیعی فر منتقل کرد.

این تیم از سال ۱۳۷۴ تا ۱۳۸۲ در لیگ دسته یک فعالیت می‌کرده و همواره یکی از تیم‌های مدعی صعود بوده ولی به دلیل مشکلات مالی همواره از صعود به لیگ برتر بازمی‌ماند. به عنوان نمونه در فصل ۸۱–۱۳۸۰ نساجی به عنوان تیم اول گروه خود به جمع چهارتیم نهایی مرحله پلی آف ورودی به لیگ برتر پیوست که به دلیل مشکلات مالی ذکر شده نتوانست این یک قدم آخر را کامل کند. بعد از این فصل مشکلات مالی این تیم تا آنجا پیش رفت که در پایان فصل ۸۲–۱۳۸۳ این تیم به رقابت‌های لیگ دسته دو سقوط کرد.

در فصل بعد یعنی فصل ۸۳–۱۳۸۴، نساجی در رقابت‌های لیگ دسته دو با صعود از گروه خود وارد مرحله پلی اف شد ولی در یک قدمی صعود به لیگ دسته یک دوباره از صعود بازماند. در فصل ۸۴–۱۳۸۵، تیم نساجی مازندران با مربیگری ابراهیم طالبی جواز صعود به رقابت‌های لیگ دسته یک را دریافت کرد.

در فصل ۸۵–۱۳۸۶ تیم نساجی به مربیگری ناصر حجازی پدیده فصل بود ولی طی بحران مدیریتی که اسیر تیم شد باز هم از صعود بازماند. این تیم در این فصل و فصل بعد یعنی ۸۶–۱۳۸۷ همیشه در رتبه‌های بالای جدول بود ولی از لحاظ مالی قدرت صعود نداشت. فصل ۸۸–۱۳۸۷ فصل کابوس واری بود و این تیم به دلیل بدهی شدید مالی به بازیکنان و سایر طلبکاران و حتی عدم تمکین مالی هزینه سفر برای بازیهای خارج از خانه در لبه سقوط دست و پا می‌زد تا اینکه این تیم به مهدی پرهام مدیرعامل شرکت پولادین سازه جهان فروخته شد و توانست با رفع مشکلات مالی خود را در لیگ یک نگه دارد.

برای فصل ۸۹–۱۳۸۸ نساجی با به خدمت گرفتن نادر دست نشان، و جذب بازیکنان دلخواه یکی از مدعیان صعود به لیگ برتر بود ولی با ناکامی این مربی در هفته آخر سال ۱۳۸۸ و سقوط به رده یازدهم جدول، دست نشان به دلیل نتایج ضعیف توسط پرهام مالک باشگاه از این تیم اخراج شد. پس از مذاکرات انجام گرفته توسط مهدی پرهام و محمد حسن حیدرزاده مدیران وقت باشگاه، رضا فروزانی سرمربی سابق سایپا به عنوان سرمربی جدید نساجی انتخاب شد و با اینکه با بردهای متوالی تیم را تا رده دوم جدول بالا کشید پس از جنجال در بازی با نفت تهران که مربی اخراجی نساجی یعنی نادر دست نشان را به خدمت گرفته بود و اتفاقات تلخ به وجود آمده در ورزشگاه خانگی برق شیراز برای هواداران نساجی در بازی مقابل برق، در انتها این مربی هم نتوانست امتیازات لازم را به دست آورد و نهایتاً چند هفته به پایان بازیها از سمت خود استعفا داد تا فرهاد کوچک زاده هم چند هفته سرمربیگری نساجی را تجربه کند و در آخر فصل تیم نساجی در جدول مسابقات لیگ آزادگان به مقامی بهتر از هفتمی دست نیافت تا حسرت هواداران پرشور مازنی برای لیگ برتری شدن به هفدههمین سال خود برسد.

در فصل ۹۰–۱۳۸۹ مالک باشگاه نساجی مازندران، مهدی پرهام، سعید آذری را به عنوان مدیر عامل تیم معرفی نمود و سپس یحیی گل محمدی به عنوان سرمربی تیم منصوب گردید. یحیی گل محمدی که برای کل فصل روی نیمکت نساجی نشسته بود با تیمی خوب و یکدست روانه مسابقات شد. علی‌رغم بازی‌های زیبا و تماشاگر پسند و پرگل خانگی، نساجی مازندران نتوانست به لیگ برتر صعود کند که مهمترین دلیل آن از دست دادن امتیازات زیاد در بازی‌های خارج از خانه بود. پر تماشاگرترین تیم لیگ آزادگان در این فصل با ۴۲ امتیاز به مقام چهارم گروه خود دست پیدا کرد که البته این تعداد امتیاز بهترین نتیجه نساجی در رقابت‌های لیگ دسته اول بعد از صعود از لیگ دسته دوم بود.

در فصل ۹۱–۱۳۹۰ بعد از کشمکش‌های فراوان مالکیت تیم به مهدی پرهام سپرده شد و ایشان یوسف دفتری را به عنوان مدیر عامل و اسماعیل اسماعیلی را به عنوان سرمربی برگزیدند.

در فصل ۹۳–۱۳۹۲ یونس گرائیلی سرمربی شد که نتایج متوسطی گرفت در این فصل تیم دچار ضعف مدیریتی و مالی شد تا آنجا که قنبری مدیر تیم از کار بر کنار شد که طی یک فرایندانتهاری نادر دست نشان جای گراییلی را کرفت تا قنبری به پشت میزش برگردد در این فصل نساجی در انتها توانست با تمام کمی و کاستیها در جدول سیزده تیمه در جای سوم بنشیندتا حسرت هواداران به بیست سال تبدیل شود
خوشبختانه این حسرت امسال به پایان رسید و تیم ریشه دار نساجی لیگ برتری شد


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: