چرا احساس تنهایی می‌کنیم؟

چرا احساس تنهایی می‌کنیم؟

تحقیقات جدید نشان می‌دهد که فقط موقعیت اجتماعی ما روی احساس تنهایی تاثیر نمی‌گذارند. بلکه ژن‌های مادرزادی ما هم بر احتمال تنها بودن تاثیرگذار هستند.

ورزشی-قسمت اول

برتری افراد مجرد بر افراد متاهل

آیا می‌دانستید افراد مجرد نسبت به افراد متاهل از حس خودمختاری زیادی برخوردار هستند؟ آن‌ها مصمم‌تر و قاطعانه‌تر از افراد متاهل تصمیم می‌گیرند، احساس ناامیدی در این افراد کمتر دیده می‌شود، افراد مجرد تمایل زیادی به رشد و پیشرفت و احساسات منفی کمتری دارند.

اجتماعی

آزار جنسی چه بلایی سر کودکان انگلیسی آورده؟

آسیب روانی یا تروما در این پژوهش به معنی تجربه‌ی توهین، آسیب یا خشونت جنسی است. ۷۴ درصد از بریتانیایی های جوانی که دچار PTSD شده بودند، مورد تجاوز جنسی قرار گرفته بودند.

روانشناسی رنگ زرد؛ انرژی‌دهنده، پیچیده و فرح‌‌بخش

رنگ زرد اغلب به عنوان رنگ پرانرژی شناخته می‌شود و معمولا در شرایط و محصولاتی که قصد داردند حس هیجان یا انرژی زیاد تولید کنند استفاده می‌شود. رنگ زرد تند برای ارائه مختصر و مفید مناسب است، چراکه بسیار مهیج است و می‌تواند احساس انرژی و پویا بودن را به سرعت منتقل کند. قطعا اگر ما در خانه‌ای زندگی کنیم که دیوارهایش رنگ زرد خالص و تند دارند دیوانه خواهیم شد، به همین دلیل باید از زرد کم‌رنگ‌تر و ملایم‌تر استفاده کرد؛ مثل رنگ زرد کره صبحانه! یا می‌توان زرد را در کنار رنگ‌های دیگر استفاده کرد.

چگونه شاد باشیم؟

نبود افسردگی علامت شادی نیست، ولی شادمانی متضاد افسردگی است. به عبارتی، برای شاد بودن عدم افسردگی لازم است، ولی کافی نیست. گاهی چنان بی‌تفاوت هستید که هر اتفاقی هم بیفتد خوشحال نمی‌شوید، اینجا باید احساس خطر کنید و دست به کار شوید.

با دروغ گفتن همسر چیکار کنیم؟

یکی از عواملی که میتواند منجر به جدایی عاطفی، جسمی و یا طلاق در زندگی زناشویی شود، دروغگویی همسر است.

اقتصادی-بخش اول

اسلایدر تصاویر

(تصاویر) عکاسی در یک قدمیِ مرگ

(تصاویر) عکاسی در یک قدمیِ مرگ

دونالد مک کالین یکی از مشهورترین و تاثیرگذارترین عکاسان خبری جهان که شماری از مهمترین فجایع چند دهه اخیر را با دوربین خود به ثبت رسانده است اکتبر امسال هشتاد ساله می‌شود؛ او عکاس شجاعی است که برای ثبت فجایع با مرگ دست و پنجه نرم کرده است.

سلامت

3 راهکار برای آن‌که بفهمیم طرف مقابل دروغ می‌گوید

تحقیقات جدید نشان می‌دهد برای فهمیدن دروغ گفتن طرف مقابل، بهتر است به جای دقت در سخنان فرد به حرکات فیزیولوژیکی بدن و حالات چهره او مانند خیره نگاه کردن، دزدیدن نگاه و حرکت‌های ناسازگار توجه کرد.

تغذیه دسته‌جمعی چه تاثیری بر روان دارد؟

تناول غذا در کنار اعضای فامیل و به خصوص اعضای خانواده بسیار لذتبخش و مفید است و از لحاظ روحی فایده های زیادی برای اعضای یک خانواده دارد.

خطر بی‌اعتمادی در زندگی مشترک

بی‌اعتمادی با چه عواملی پدید می‌آید؟ چه توصیه‌هایی به زوجین در رفع بی‌اعتمادی به همسرشان کمک خواهد کرد؟

رفع مشکلات روحی با از دست دادن عزیزان

گاهی اوقات با از دست دادن عزیزی در زندگی مان دچار مشکلات روحی و روانی زیادی می شویم.
  • ۵°
  • ۰°