آشنایی با هنر باستانی خیمه‌دوزی کشور مصر

در گذشته هنر او برای ساخت چادر و پرده‌های نقش‌دار مورد استفاده قرار می‌گرفته، اما با تغییر تقاضا کاربرد آن نیز دستخوش تغییر شده‌است. امروزه خیمه‌دوزی به ساخت اقلام زینتی عمدتاً از جنس پنبه اطلاق می‌گردد که می‌تواند شامل روبالشی و رو رختخوابی نیز باشد، اگرچه نام قدیمی آن یعنی خیمه‌دوزی همچنان پابرجاست.

ورزشی-قسمت اول

تصاویر/ گردشگری جهرم؛ شهر نخل فارس

آن‌هایی که اهل سفر هستند و هر فرصتی هم که برای شان پیش آید، از آن نهایت بهره را می‌برند و راهی سرزمین‌ها و شهر‌های ناشناخته می‌شوند. پیشنهاد ما این است که جهرم می‌تواند یکی از گزینه‌ها و انتخاب‌های مناسب شما به عنوان مقصد گردشگری تان باشد.

راهنمای سفر

چطور در طبیعت چادر بزنیم

کمپ زدن در طبیعت یکی از لذت بخش ترین روش های طبیعت گردی و سفر است. اما اگر نکات ایمنی را درباره کمپ زدن رعایت نکنید، این اتفاق خاطره انگیز می تواند برای شما دردسرساز شود.

سریع‌ترین و امن‌ترین قطارهای دنیا

جالب است بدانید این روزها در گوشه‌و‌کنار دنیا قطارهایی وجود دارند که سرعت آن‌ها حتی با هواپیما نیز برابری می‌کند. با این حساب خالی از لطف نیست اگر در ادامه با هم به سریع‌ترین و امن‌ترین قطارهای دنیا نگاهی داشته باشیم.

ترفندهای رزرو هتل برای داشتن بهترین اتاق به نسبت پول خود

ترفندهای رزرو هتل برای داشتن بهترین اتاق به نسبت پول خود اگر برای اولین بار است که می خواهید روند رزرو هتل را انجام دهید،قبل از اینکه برای ماه عسل خود یا یک سفر تفریحی پر هیجان با خانواده تان اتاقی رزرو کنید لازم است تا نکاتی را بررسی نمایید.

چطور مراقب تورهای گردشگری جعلی باشید

اگر در ایام تعطیلات قصد مسافرت در کنار تورهای گردشگری را دارید قبل از هر چیز از اصالت تورهای گردشگری که در اینترنت پیدا می‌کنید، اطمینان کسب کنید.

اقتصادی-بخش اول

معرفی

سرزمین آبشارهای مینیاتوری + تصاویر

اما، جاذبه‌های گردشگری چهار محال و بختیاری فقط به آبشارهای مینیاتوری ختم می‌شود.

مقاصد تابستانی که نفس شما را در سینه حبس می‌کنند

رابطه فصل تابستان و سفر به گونه‌ای است که انگار نمی‌شود یکی را بدون دیگری تصور کرد. با تعطیلی مدرسه‌ها بیشتر تصوراتی که مردم از تابستان دارند در سفر کردن و تعطیلات خلاصه می‌شوند. با رسیدن به روزهای گرم تابستان خیلی‌ها به این فکر می‌افتند «که خب این تابستان کجا برویم؟»

تعطیلات کجا برویم؟ سی سخت، بهشت ناشناخته

سی سخت با واقع شدن در دامنه کوه دنا، از اکوتوریسم بی نظیر گردشگری، برخوردار است و یکی از قطب‌های گردشگری استان به شمار می‌آید. همچنین دارای مناظر طبیعی بکر و چشمه‌های جوشان است که چشم هر بیننده‌ای را به خود خیره می‌کند.

مناطق بکر شمال ایران + تصاویر

می‌خواهیم برویم جایی که خبری از دود و ماشین و آدمیزاد نباشد.” این جمله بسیاری از عاشقان مناطق بکر است، آنهایی که از شلوغی و سرو صدا به تنگ آمده اندو و دنبال جاهایی هستند که خبری از سروصدا در آنها نیست و کمتر گردشگری را میتوان در اطرافشان دید.

نوروز گردی در چهار محال و بختیاری

استان چهار محال و بختیاری، یکی از شگفت انگیز ترین مقصدهای گردشگری و طبیعت گردی ایران است که متاسفانه آنطور که شایسته و بایسته توانمندی ها و ظرفیت های توریستی و تاریخی این استان زیبا و سر سبز بوده، با استقبال ایرانگردان به ویژه گردشگران بین المللی مواجه نشده است.

"درود"؛ سرزمین لاله‌ها و آبشارهای ایران + تصاویر

دورود یکی از شهرستان های زیبای استان لرستان است که به دلیل طبیعت دیدنی و سرسبز دارای شهرت زیادی در میان علاقه مندان به گردشگری طبیعی است.

اسلایدر تصاویر

عکس‌های رنگارنگ از سراسر مکزیک

عکس‌های رنگارنگ از سراسر مکزیک

فرهنگ مکزیک بازتابی از تاریخ این کشور است و جلوه‌های رنگارنگ آن را می‌توان در سرتاسر کشور مشاهده کرد. از این‌رو، عکاسی به‌نام «لارا دنیل» این زیبایی‌ها را به تصویر کشیده است.
  • ۹°
  • ۱°